Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
06.07.2018

NOWE TWARZE POLSKIEGO KINA. ZAPAMIĘTAJCIE TE NAZWISKA!

Nasza niesamowita Maja Pankiewicz w zestawieniu "Nowe twarze polskiego kina" Dagmary Romanowskiej dla portalu Interia.

"Do kogo należeć będzie przyszłość kina? Kto przed kamerą i na okładkach pism "zastąpi" Borysa Szyca, Tomasza Karolaka, Tomasza Kota, Romę Gąsiorowską, Magdalenę Popławską? Przed kim właśnie otwierają się drzwi do kariery i sławy?

 

"Maja Pankiewicz (ur. 1993)
Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi. Główna rola w pełnometrażowym filmie jeszcze przed nią, chociaż pojawiła się już m.in. w "Moich córkach krowach" Kingi Dębskiej. Od 2016 roku związana ze sceną Teatru Ludowego w Krakowie. Występuje również na deskach Teatru im. S. Jaracza w Łodzi ("Ich czworo", reż. Małgorzata Bogajewska) i Teatru Polskiego we Wrocławiu ("Panny z Wilka", reż. Oskar Sadowski, "Holoubek syn Picassa", reż. Paweł Świątek). Kreacja Elżbiety w spektaklu "Marii Stuart" przyniosła jej m.in. Nagrodę im. J. Machulskiego "Bądź orłem, nie zniżaj lotów", Główną Nagrodę Aktorską oraz Nagrodę Łódzkich Dziennikarzy na 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
Obecnie można ją podziwiać w krótkometrażowym filmie "Users" w reżyserii Jakuba Piątka. Gra razem z Dobromirem Dymeckim. Ich bohaterowie spotykają się przez przypadek na wideoczacie - są po dwóch stronach monitora, a ma się wrażenie, że w jednej przestrzeni. Rozpoczynają ze sobą grę. Kto pierwszy da Mai równie ciekawą postać do zagrania w pełnometrażowej produkcji, wygra już na etapie castingu! Talent, charyzma, uroda i odwaga - to materiał nie tylko na gwiazdę, ale na prawdziwą aktorkę."Nasza niesamowita Maja Pankiewicz w zestawieniu "Nowe twarze polskiego kina" Dagmary Romanowskiej dla portalu Interia. Doceniając jej talent i zaangażowanie aktorskie tym bardziej zapraszamy was na występny Mai na żywo. Możecie zobaczyć ją na deskach naszego teatru w rolach, takich jak.:
*w podziwianej przez recenzentów roli Joasa w SĘDZIACH Stanisława Wyspiańskiego w reż. Małgorzata Bogajewska. 
*jako pełną sprzeczności silną, a za razem delikatną młoda kobietę w tytułowej roli w spektaklu PANNA JULIA August Strindberg w reż. Radek Stępień. 
*jako zdolną studentkę medycyny i skoczną Sarnę w SARENKACH aurorstwa i w reż. Tomáš Svoboda. 
*zaangażowaną i precyzują dziennikarkę w SEKRETNYM ŻYCIU FRIEDMANÓW w reż. Marcina Wierzchowskiego 
*oraz jako rezolutną dziewczynke w towarzystwie, której poznajemy wesołe historie o Krakowskie w spektaklu dla dzieci KRAKOWSKIE ABECADŁO Mieczysława Czumy w reż. Maćko Prusaka.

 "Nowe twarze polskiego kina" Dagmary Romanowskiej dla portalu Interia. 

 

Popularne

Obrazek
22.06.2020

DRUGA RECENZJA "SOLARIS"

Zobacz zdjęcia z premiery i przeczytaj relację na Instagram..

Zobacz więcej
Obrazek
22.06.2020

PIERWSZA RECENZJA "SOLARIS"

„Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi". – pisze Stanisław Lem w swojej najpopularniejszej powieści – „Solaris".

Zobacz więcej
Obrazek
15.06.2020

KONKURS! WYGRAJ BILETY NA SPEKTAKL!

Do porannej kawy polecamy - KONKURS organizowany przez Muzeum Teatralne / Muzeum Krakowa.

Zobacz więcej