Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
04.06.2007

NOC TEATRÓW

NOC TEATRÓW – 9/10 CZERWCA 2007

Na Scenie Pod Ratuszem Noc Teatrów rozpoczęła się o godz. 19.00 spektaklem „Gąska” – znakomitą rosyjską komedią autorstwa Nikołaja Kolady w reżyserii Tomasza Obary, która - odwołując się do świata prowincjonalnego teatru (…)

NOC TEATRÓW – 9/10 CZERWCA 2007

Na Scenie Pod Ratuszem Noc Teatrów rozpoczęła się o godz. 19.00 spektaklem „Gąska” – znakomitą rosyjską komedią autorstwa Nikołaja Kolady w reżyserii Tomasza Obary, która - odwołując się do świata prowincjonalnego teatru - pokazuje całą paletę głęboko ludzkich przeżyć i emocji. Natomiast ok. godz. 22 zaprosiliśmy widzów na monodram Janusza Łagodzińskiego pt. „Oczekiwanie”. Tym razem można było obejrzeć jakby negatyw tematów z poprzedniego spektaklu. Tutaj człowiek, odwołując się do tej odrobiny narcyzmu, ekshibicjonizmu, potrzeby uznania u innych, którą każdy z nas w sobie nosi, staje się aktorem, kreatorem scenicznego świata.
O północy odbył się sceniczny pojedynek panów Tomasza Schimscheinera i Tomasza Obary, którzy zaprezentowali fragmenty dwóch sztuk amerykańskiego dramaturga Erica Bogosiana: „Zwierzeń pornogwiazdy” i „Czołem wbijając gwoździe w podłogę”. Były to pokazane w krzywym zwierciadle migawki ze świata, który toczy konsumpcja i nuda.

Tej nocy można było zobaczyć też nasze spektakle poza sceną. Po zakończeniu głośnych imprez na estradzie na Rynku Głównym na płycie Rynku spektakl „Świadkowie” wg dramatów Tadeusza Różewicza w reż. P. Jędrzejasa. To niewielkie przedstawienie, dla którego całą scenografie stanowiła… wersalka. Tak więc dwoje aktorów z wersalką opowiadało zgromadzonym widzom o problemach współczesnego, wyalienowanego ze społeczeństwa człowieka. Natomiast na parkingu pod Halą Targową w sąsiedztwie kultowych pieczonych kiełbasek ok. godz. 23.00 zagraliśmy dla tłumnie zgromadzonej publiczności spektakl „Antygona w Nowym Jorku” J. Głowackiego w reż. P. Szalszy.

W Nowej Hucie wyszliśmy przed budynek teatralny. Na placu przed Teatrem widzów do teatru zaprosili Lajkonik i aktorzy ze spektaklu „Pyza na polskich dróżkach” wg H. Januszewskiej w reż. J. Fedorowicza, przywołując folklor góralski i krakowski (jako że teatr nasz położony jest między osiedlami Krakowiaków i Górali). Potem można było zobaczyć fragmenty dellartowskich lazzi z przygotowywanego na jesień przedstawienia „Król Jeleń” C.Gozzi’ego w reż. G. Pampiglione..
O godz. 21.30 na przepełnionej widzami Scenie Nurt zaprasiliśmy wszystkich chętnych do uczestnictwa w warsztatach teatralnych, które poprowadziła psycholog i reżyser w jednej osobie – Inka Dowlasz. Materiałem wyjściowym do warsztatów i dyskusji był spektakl „Idź się leczyć!” Inki Dowlasz, w reżyserii autorki.

poniżej zdjęcia z "Antygony w Nowym Jorku" graną pod Halą Targową i działań przed Dużą Sceną Teatru Ludowego. Więcej zdjęć można zobaczyć w dziale multimedia

Popularne

Obrazek
22.06.2020

DRUGA RECENZJA SPEKTAKLU SOLARIS

Zobacz zdjęcia z premiery i przeczytaj relację na Instagram..

Zobacz więcej
Obrazek
22.06.2020

PIERWSZA RECENZJA SOLARIS

„Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi". – pisze Stanisław Lem w swojej najpopularniejszej powieści – „Solaris".

Zobacz więcej
Obrazek
15.06.2020

KONKURS! WYGRAJ BILETY NA SPEKTAKL!

Do porannej kawy polecamy - KONKURS organizowany przez Muzeum Teatralne / Muzeum Krakowa.

Zobacz więcej