Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
29.08.2016

Czy znasz Scenę Stolarnia?

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a wraz z nim nowy sezon teatralny!!...

Czy znasz Scenę Stolarnia?

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a wraz z nim nowy sezon teatralny!! Najwyższy czas nadrobić zaległości i poznać nowe miejsce na teatralnej mapie Krakowa. Od 17 września rusza nowy sezon na Scenie Stolarnia*. Zapraszamy do zapoznania się ze spektaklami, które zagoszczą na Stolarni w nadchodzącym miesiącu:


17 września w ramach NOCY TEATRÓW** - zaprezentujemy otwartą próbę czytania dramatu improwizacjami aktorsko - muzycznymi pod tytułem GDY PRZYJDZIE SEN. W tej balladzie – moralitecie rozpacz miesza się z pożądaniem, zawiść z miłością. A wszystko to opowiedziane jest ze sporą dawką komizmu.

 

22/23 września odwiedzą nas Ratuszowe SARENKI. Któż z nas nie lubi czeskich komedii. Specyficzny humor naszych sąsiadów zawsze wywołuje w nas - niemal mimowolną - wesołość. Zapraszamy zatem na wesoły wieczór w towarzystwie czterech życiowych nieudaczników: dyrygenta, który w wypadku stracił powieki, cierpiącego na gigantyzm mykologa, nieśmiałego urzędnika skarbówki i bezrobotnego wynalazcy oraz czterech niezwykłych Sarenek.

 

29 września odbędą się dwa pokazy sztuki Tadeusza Różewicza - KARTOTEKA. Zapraszamy w świat blagi i patosu, depresji i ekspresji, sensu i zwątpienia, który postanowiliśmy zbudować wykorzystując do tego cały budynek mieszczący w sobie Scenę Stolarnia i Scenę Nurt. Nasz spektakl stanie się dla ciebie planszą gry fabularnej. Bohatera i jego wartości stworzysz sam, w zależności od strategii i ścieżki którą podążysz.  

 

30 września na zakończenie miesiąca mamy miły początek, a raczej powrót do repertuaru spektaklu MIÓD . Ta komedia przeszła już „próbę ogniową” podczas czytania scenicznego i to aplauz widzów zdecydował, że postanowiliśmy zrealizować pełnowymiarowy spektakl, który wszedł do naszego repertuaru. Zapraszamy więc na absurdalną czeską komedię Tomasa Svobody „Miód”. Zaprzyjaźniony z nami czeski reżyser i dramaturg przeniósł swoją sztukę w nasze realia, Teatru Ludowego, jest zatem jeszcze śmieszniej… ale też niegłupio!


Bilety na spektakle dostępne są online oraz w kasach biletowych.

*Scena Stolarnia mieści się na parterze "Zaplecza teatralnego" Teatru Ludowego w budynku zlokalizowanym na os.Teatralne 23 w Krakowie. Scena jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz w jej pobliżu znajduje się bezpłatny parking.

*Wejściówki na NOC TEATRÓW będą dystrybuowane przez Urząd Miasta oraz kasy biletowe - o rozpoczęciu dystrybucji będziemy informować w późniejszym czasie.

 

Popularne

Obrazek
22.06.2020

DRUGA RECENZJA SOLARIS

Zobacz zdjęcia z premiery i przeczytaj relację na Instagram..

Zobacz więcej
Obrazek
22.06.2020

PIERWSZA RECENZJA SOLARIS

„Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi". – pisze Stanisław Lem w swojej najpopularniejszej powieści – „Solaris".

Zobacz więcej
Obrazek
15.06.2020

KONKURS! WYGRAJ BILETY NA SPEKTAKL!

Do porannej kawy polecamy - KONKURS organizowany przez Muzeum Teatralne / Muzeum Krakowa.

Zobacz więcej