Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
28.11.2018

PETERSBURSKA MASKA DLA "53 WOJEN" W REŻ. PAWŁA SZUMCA.

Spektakl otrzymał petersburską MASKĘ – nagrodę Festiwalu Terra Incognita, organizowanego przez Interiernyj Teatr – za “artystyczny smak i lakoniczną formę dokumentalno-publicystycznego przedstawienia”.

W minioną niedziele tj 25 grudnia zagraliśmy spektakl "53 wojny" wg książki Grażyny Jagielskiej na Międzynarodowym Festiwalu Terra Incognita w Petersburgu organizowanym przez Interiornyj Teatr. To była już VI edycja tego festiwalu, w którym szczególne miejsce zajmują spektakle poruszające tematykę społeczo-historyczną. Niewielki, mieszczący się na poddaszu zabytkowej kamienicy przy Newskim Prospekcie teatr ma swoją niezwykłą historię, która mocno zaznaczyła jego obecność na mapie kulturalnej Petersburga, a opisała ją w swojej książce Joanna Czeczott - "Petersburg. Miasto snu". Polecamy!
od lewej: Marta Bizoń, Tadeusz Łomnicki, Małgorzata Bogajewska, Jacek Wojciechowski, Paweł Szumiec, Manuela Nowicka, Maria Klotzer.


Popularne

22.11.2018

PREMIERA STUDENCKA

W dniu 18 listopada na Scena Pod Ratuszem - Teatru Ludowego odbyła się premiera studencka spektaklu PANNA JULIA w reż. Radka Stępnia.

Zobacz więcej
20.11.2018

OTRZYMALIŚMY DOFINASOWANIE ZE ŚRODKÓW MKiDN

Teatr Ludowy otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na „Zakup wyposażenia dla prowadzenia działalności kulturalno-edukacyjnej na Dużej Scenie Teatru Ludowego”. Wartość dofinansowania: 300 000 zł.

Zobacz więcej
27.10.2018

JUBILEUSZ BŁYSKU REKINA!

Już od 18 lat gramy dla was, zobaczcie jakie były nasze początki. Zapraszamy w sentymentalną podróż.

Zobacz więcej