Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
28.11.2018

PETERSBURSKA MASKA DLA "53 WOJEN" W REŻ. PAWŁA SZUMCA

Spektakl otrzymał petersburską MASKĘ – nagrodę Festiwalu Terra Incognita, organizowanego przez Interiernyj Teatr – za “artystyczny smak i lakoniczną formę dokumentalno-publicystycznego przedstawienia”.

W minioną niedziele tj 25 grudnia zagraliśmy spektakl "53 wojny" wg książki Grażyny Jagielskiej na Międzynarodowym Festiwalu Terra Incognita w Petersburgu organizowanym przez Interiornyj Teatr. To była już VI edycja tego festiwalu, w którym szczególne miejsce zajmują spektakle poruszające tematykę społeczo-historyczną. Niewielki, mieszczący się na poddaszu zabytkowej kamienicy przy Newskim Prospekcie teatr ma swoją niezwykłą historię, która mocno zaznaczyła jego obecność na mapie kulturalnej Petersburga, a opisała ją w swojej książce Joanna Czeczott - "Petersburg. Miasto snu". Polecamy!
od lewej: Marta Bizoń, Tadeusz Łomnicki, Małgorzata Bogajewska, Jacek Wojciechowski, Paweł Szumiec, Manuela Nowicka, Maria Klotzer.


Popularne

10.12.2018

"LOKOMOTYWĄ PRZEZ ŚWIAT" - PREMIERA

Nasza druga sobotnia premiera odbyła się na Scenie Stolarnia i zachwyciła zarówno zgromadzone dzieci jak i dorosłych, którzy długo oklaskiwali twórców oraz występujących: Patrycję Durską oraz Pawła Kumięgę.

Zobacz więcej
10.12.2018

"MISTRZ I MAŁGORZATA" - PREMIERA

W sobotę 8 grudnia premierą "Mistrz i Małgorzata" zainaugurowaliśmy XI Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Boska Komedia".

Zobacz więcej
04.12.2018

SPÓŁDZIELNIA

Za nami kolejne spotkanie w ramach Spółdzielni Teatralnej./Zdjęcia

Zobacz więcej