Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
28.11.2018

PETERSBURSKA MASKA DLA "53 WOJEN" W REŻ. PAWŁA SZUMCA

Spektakl otrzymał petersburską MASKĘ – nagrodę Festiwalu Terra Incognita, organizowanego przez Interiernyj Teatr – za “artystyczny smak i lakoniczną formę dokumentalno-publicystycznego przedstawienia”.

W minioną niedziele tj 25 grudnia zagraliśmy spektakl "53 wojny" wg książki Grażyny Jagielskiej na Międzynarodowym Festiwalu Terra Incognita w Petersburgu organizowanym przez Interiornyj Teatr. To była już VI edycja tego festiwalu, w którym szczególne miejsce zajmują spektakle poruszające tematykę społeczo-historyczną. Niewielki, mieszczący się na poddaszu zabytkowej kamienicy przy Newskim Prospekcie teatr ma swoją niezwykłą historię, która mocno zaznaczyła jego obecność na mapie kulturalnej Petersburga, a opisała ją w swojej książce Joanna Czeczott - "Petersburg. Miasto snu". Polecamy!
od lewej: Marta Bizoń, Tadeusz Łomnicki, Małgorzata Bogajewska, Jacek Wojciechowski, Paweł Szumiec, Manuela Nowicka, Maria Klotzer.


Popularne

Obrazek
22.06.2020

DRUGA RECENZJA SOLARIS

Zobacz zdjęcia z premiery i przeczytaj relację na Instagram..

Zobacz więcej
Obrazek
22.06.2020

PIERWSZA RECENZJA SOLARIS

„Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi". – pisze Stanisław Lem w swojej najpopularniejszej powieści – „Solaris".

Zobacz więcej
Obrazek
15.06.2020

KONKURS! WYGRAJ BILETY NA SPEKTAKL!

Do porannej kawy polecamy - KONKURS organizowany przez Muzeum Teatralne / Muzeum Krakowa.

Zobacz więcej