Archiwum

Miro Gavran

MĄŻ MOJEJ ŻONY

To dość niezwykłe zdarzenie, kiedy mężczyzna spotyka męża swojej żony. Trudno sprostać takiej sytuacji na trzeźwo. Wraz z ilością wychylanych kieliszków panowie, którym rzecz taka właśnie się zdarzyła, z zacietrzewionych wrogów stają się swoimi powiernikami. Przechodzą od bladej wściekłości do melancholijnych zwierzeń. Choć dzieli ich status społeczny, to łączą intymne problemy, dotyczące w końcu tej samej kobiety.
Znakomite dialogi, dowcip, życiowa mądrość i koncertowa gra duetu aktorskiego dopełniają tą intrygę rodem niemal z kroniki kryminalnej.

Miro Gavran to najwybitniejszy współczesny pisarz chorwacki, w 1999 roku uznany za najlepszego dramatopisarza Europy środkowej i nagrodzony międzynarodową nagrodę "Central European Time", przyznawaną przez międzynarodowe jury w Budapeszcie. Jego utwory przetłumaczono na kilkanaście języków. Jest też pierwszym chorwackim autorem granym w Stanach Zjednoczonych. Ma nawet własny festiwal - GAVRANFEST, podczas którego co roku prezentowane są realizacje jego sztuk.

Zobacz recenzje klikając tutaj

spektakl trwa: 1 godz. 45 min z jedną przerwą

premiera: 2004-04-02


Nagroda dla Tomasza Obary za reżyserię, dla Andrzeja Franczyka i Jacka Stramy za role męskie na Festiwalu Komedii Talia 2005

przekład: Anna Tuszyńska
reżyseria: Tomasz Obara
scenografia: Anna Sekuła

obsada
Zeflik: Andrzej Franczyk
Edmund: Jacek Strama

!!! PRAPREMIERA POLSKA !!!