Strefa widza

Zobacz więcej

"TAJEMNICA GÓRY" / PREMIERA

Już 3 grudnia zaprosimy Was na zwycięski spektakl wyłoniony w ramach konkursu na realizację przedstawienia dla młodzieży.

Twórcy
Dramaturgia, światło, video: Amadeusz Nosal
Reżyseria: Łukasz Zaleski
Scenografia i kostiumy: Kaja Migdałek
Muzyka / przestrzeń dźwiękowa: Anna Stela

Obsada: Weronika Błaszczyk, Marta Bizoń, Kacper Zalewski, Krzysztof Oleksyn, Patryk Palusiński, Zofia Tkaczyńska

Tajemnica Góry to pełen akcji i humoru familijny deszczowiec w stylu retro na deskach teatru, który trzyma w napięciu, skłania do refleksji a w niejednym widzu wzbudzi nostalgiczne westchnienie. To inspirowana japońską estetyką, modą vintage i filmami na kasetach VHS historia o pozornie zwykłym, weekendowym wypadzie grupy znajomych, który jak w każdym, dobrym horrorze, szybko okazuje się zupełnie niezwykłą przygodą, pełną tajemnic, zagadek, zwrotów akcji i nieoczywistych odkryć. Ze splotu dziwnych, wywołujących gęsią skórkę wydarzeń, wyłania się opowieść o przyjaźni, odpowiedzialności, poszukiwaniu własnej drogi i zawiłych relacjach dzieci z rodzicami.

Tajemnicze i nieco straszne miejsce, w którym rzeczywistość miesza się i rozciąga we wszystkich kierunkach (a które bynajmniej nie było ostatecznym celem weekendowej wycieczki) da naszym bohaterom okazję do zrozumienia, że mimo wielu lat, wspólnie spędzonych w szkolnych ławkach, wcale nie wiedzą o sobie wszystkiego. Będzie to także okazja do wejrzenia w siebie i wypowiedzenia na głos tego, co długo było przez nich skrywane albo niezupełnie uświadomione. Ta podróż, to również zaskakujące spotkanie z… rodzicami, którzy, jak się okazuje, nie zawsze jedynie grożą palcem na samo wspomnienie o szalonej wycieczce w przededniu zakończenia szkoły. Co więcej, można na nich polegać jak na najlepszych przyjaciołach.

Dofinansowano z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki. (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska

Popularne

Obrazek

VOUCHER – IDEALNY POMYSŁ NA PREZENT

Voucher do teatru to idealny prezent dla miłośnika sztuki. Podaruj sobie lub swojemu bliskiemu niezapomniane chwile w Teatrze Ludowym.

Zobacz więcej
Obrazek

SPEKTAKLE SYLWESTROWE 2023

Brawurowe komedie, gwiazdorskie obsady, magiczna atmosfera - przywitaj Nowy Rok w teatralnym stylu z Teatrem Ludowym! Sylwestrowy wieczór rozpocznie się na teatralnych scenach i to już 30 grudnia.

Zobacz więcej
Obrazek

"KRUK Z TOWER" - HARMONOGRAM SPOTKAŃ I WARSZATÓW

Zapraszamy serdecznie młodzież, rodziców nastolatków i wszystkich dorosłych pracujących z młodzieżą, zagubionych i często bezradnych w kontaktach z młodymi ludźmi na spotkania warsztatowe, swobodną rozmowę z autorytetami z dziedziny psychologii i psychiatrii zarówno młodzieży jak i dorosłych oraz psychoterapeutami.

Zobacz więcej