Recital Małgorzaty Krzysicy

Cena:
normalny: 35 pln , ulgowy: 25 pln

O spektaklu

MOJE SERCE TO JEST MUZYK, to tytuł kolejnego koncertu Małgorzaty Krzysicy na Scenie Pod Ratuszem.
Tym razem gospodyni wieczoru opowie o swoich fascynacjach muzycznych i stąd tytuł znanej piosenki z repertuaru Ewy Bem. Kolejne piosenki, które zaśpiewa to miedzy innymi „ Małe tęsknoty”, czy „Modlitwa o miłość prawdziwą ”. Śpiewała je kiedyś Krystyna Prońko, a Małgorzata Krzysica gościła ją na swoim koncercie. Widownia będzie też mogła przenieść się w romantyczną podróż wspominając Kalinę Jędrusik, czy wędrując muzycznie przez niezapomniane teksty Agnieszki Osieckiej. Gwarantujemy ponad godzinę wzruszeń, ale też i uśmiechu przy słuchaniu wspaniałej polskiej muzyki, ze znakomitymi tekstami. Publiczność jak zawsze czynnie uczestniczy w tych koncertach zarówno śpiewając wspólnie z artystką jak i oklaskując swoje ulubione piosenki.

MAŁGORZATA KRZYSICA 

 aktorka , wokalistka, pedagog, reżyser

            W 1988 roku ukończyła Krakowską Wyższą  Szkołę Teatralną; dyplom  uzyskała w przedstawieniu: „Iwona księżniczka Burgunda ” Witolda Gombrowicza pod kierunkiem Jerzego Stuhra. Jak sama podkreśla w wywiadach – studiowała pod okiem najlepszych nauczycieli: tych jeszcze ze starej przedwojennej szkoły aktorstwa, ale równocześnie mistrzów współczesnego pokolenia artystycznego : Jana Peszka, Jerzego Treli, Waldemara Śmigasiewicza, Macieja Wojtyszki, Krzysztofa Globisza i innych. Już wtedy jej szczególnie ulubionym przedmiotem była piosenka, której uczył ją znakomity aktor, wokalista i parodysta Mieczysław Grąbka, wraz ze  świetnym muzykiem i znanym klezmerem  - Lesławem Licem. Po studiach grała na scenie Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie i równocześnie śpiewała w Kabarecie Jama Michalika wraz z Agnieszką Mandat,Tadeuszem Hukiem i Marianem Dziędzielem, a także pojawia się na scenie obok takich legend piosenki aktorskiej jak Marta Stebnicka, czy  Halina Kwiatkowska. Pracuje na kolejnych krakowskich scenach teatralnych Teatru Bagatela i Teatru Ludowego, z którym wiąże się na stałe, współpracując między innymi ze swoim ulubionym profesorem, częstym reżyserem i twórcą wybitnych przedstawień  na tej scenie - Jerzym Stuhrem.

W 1996 roku  na dziesięć lat związała się  z radiem RMF FM. To  złote  czasy tej stacji, pod dyrekcją muzyczną Piotra Metza, a dziennikarską Edwarda Miszczaka. Tam też przy okazji letnich tras koncertowych  „Inwazji Mocy” zaprzyjaźniła się z wieloma artystami, co zaowocowało w 1999 roku nagraniem chórków na płycie Tadeusza Nalepy „Zerwany film ”, a w 2007 pojawieniem się na jej płycie „A jednak miłość” Muńka Staszczyka w duecie „Żebyś ty wiedziała”, czy Jacka Zielińskiego w piosence Skaldów „Dwudzieste szóste marzenie”. Współpracowała też z Maćkiem Maleńczukiem oraz Januszem Radkiem, a z Jackiem Wójcickim nagrała duet słynnej piosenki Violetty Villas „Przyjdzie na to czas’’. Kolejne radiowe fascynacje realizowała już jako prowadząca programy i Dyrektor Programowy w krakowskim Radiu Alfa. Nagrywa też kolejne swoje płyty :  „EURYDYKI ” z piosenkami Anny German /2009/ i autorską „YAVMIR” /2014/, pisząc sama teksty, a muzykę współtworzy wraz z Adamem Drzewieckim klawiszowcem z zespołu Pudelsi.

 

Kolejną pasją Małgorzaty Krzysicy,  jest praca reżyserska i pedagogiczna. W 2002 roku kończy z wynikiem bardzo dobrym naukę na Wydziale Pedagogiki  na Akademii  Pedagogicznej w Krakowie. Pracę Dyplomową przygotowuje z zakresu wiedzy dotyczącej terapii przez działania teatralne i muzyczne oraz aklimatyzacji dzieci niepełnosprawnych w grupie. W ramach programu „ Terapii przez sztukę ” tworzy spektakle i reżyseruje  widowiska muzyczne pracując z młodzieżą ze środowisk patologicznych. Współpracuje z wieloma  instytucjami prowadząc warsztaty teatralne,  zasiada w jury konkursów i współpracuje z Ośrodkami Kultury. Organizuje warsztaty teatralne dla seniorów osiągając znakomite efekty w ramach terapii przez sztukę.W lipcu 2017 obroniła z wynikiem bardzo dobrym kolejną pracę na Wyższej Uczelni, to już jej trzeci fakultet, tym razem na Uniwersytecie Jagiellońskim, kierunek: Zarządzanie Kulturą, a jej promotorem był  prof. dr hab. Emil Orzechowski - założyciel tej katedry. Na stałe wciąż jest związana z TEATREM LUDOWYM  w Krakowie, ale też współpracuje z Teatrem Variete, gdzie można zobaczyć ją w znakomitej roli Pani Pichum w „Operze z trzy grosze ”i w farsie „ Dziewczyna z plakatu.” W 2018 roku obchodziła trzydziestolecie pracy artystycznej, a prezydent prof. Jacek Majchrowski  przyznał i wręczył jej order Honoris Gratia podczas uroczystego koncertu w Akademii Teatralnej. W lutym 2019 roku wygrywa Plebiscyt Osobowość Roku w Małopolsce,  nominowana przez Gazetę Krakowską i Dziennik  Polski za : WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE SZERZENIA MIŁOŚCI DO TEATRU PRZEZ DZIAŁANIA PEDAGOGICZNE I TERAPIĘ SZTUKĄ.

 

Twórcy

Wokal Małgorzata Krzysica

Fortepian Monika Bylicka

Brak zaplanowanych spektakli