Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
02.07.2024

MARKA RADIA KRAKÓW DLA SPEKTAKLU "CHŁOPI" W REŻ. REMIGIUSZA BRZYKA

26 czerwca w Radiu Kraków odbyła się uroczysta Gala, na której p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska odebrała wyróżnienie MARKĘ RADIA KRAKÓW dla spektaklu "Chłopi" w reż. Remigiusza Brzyka.

Ważną częścią wieczoru była również debata "Między prywatnym a publicznym. Dlaczego w Polsce nie opłaca się być mecenasem sztuki?". Wzięli w niej udział Teresa i Andrzej Starmachowie, dyrektorzy i przedstawiciele najważniejszych krakowskich instytucji, nagrodzonych Marką Radia Kraków za 2023 rok - m.in Maria Anna Potocka, dyrektorka Muzeum MOCAK oraz Adrianna Gębala-Pietras, wicedyrektorka MuFo Muzeum Fotografii. Goście rozmawiali o tym, co zrobić, by takie gesty, jak Teresy i Andrzeja Starmachów stały się trendem, a nie wyjątkiem. Zastanawiali się także, na kim spoczywa odpowiedzialność za budowanie ciągłości kolekcji i w jaki sposób prywatny mecenat systemowo mógłby wspierać instytucje.

link do źródła: Radio Kraków

Popularne

Obrazek
09.05.2024

"NAJDROŻSZY" NOWY TYTUŁ W REPERTUARZE OD WRZEŚNIA

Rozpoczęliśmy próby do nowej komedii.

Zobacz więcej
Obrazek
22.04.2024

"JAK WAM SIĘ PODOBA" - SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ

Zapraszamy na fotorelację z wczorajszego spotkania z aktorami i twórcami spektaklu "JAK WAM SIĘ PODOBA" w reż. Maćko Prusaka.

Zobacz więcej
Obrazek
05.03.2024

"KAŻDEMU COŚ SIĘ ŚNI" - SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ

W miniony weekend w ramach wydarzenia WY-GRANE ŻYCIE na Scenie Kameralnej w Teatralny Instytut Młodych gościliśmy studentów Szkoła Filmowa w Łodzi / PWSFTviT ze spektaklem "Każdemu coś się śni" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.

Zobacz więcej