Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
03.08.2011

JESIEŃ Z "LUDOWYM"

Jesienią proponujemy nieco inny niż zwykle układ repertuarowy – spektakle na Dużej Scenie gramy w dłuższych blokach.Tak, by każdy widz mógł znaleźć dla siebie dogodny dzień na wizytę w teatrze.

JESIEŃ Z „LUDOWYM”

Trzy razy dojrzewanie

Jesienią proponujemy nieco inny niż zwykle układ repertuarowy – spektakle na Dużej Scenie gramy w dłuższych blokach. Tak, by każdy widz mógł znaleźć dla siebie dogodny dzień na wizytę w teatrze.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że tylko do pierwszej połowy listopada, a potem na wiosnę, gramy „Udając ofiarę” braci Presniakow, trzeba więc się pospieszyć, żeby nie przegapić okazji obejrzenia tego niezwykłego spektaklu jeszcze w tym roku. Jego wyjątkowość to nie tylko techniczne uwarunkowania, które nie pozwalają nam grać zimą, ale przede wszystkim inscenizacyjny rozmach.

img_7257_400

Wyreżyserowana przez Andrzeja Bubienia sztuka jest domknięciem sekwencji, na którą składają się jeszcze przygotowany rok wcześniej „Skrzydlak” Davida Almonda w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego i wystawiona bezpośrednio przed „Udając ofiarę” „Mechaniczna pomarańcza” Anthony’ego Burgessa w reżyserii Jacka Bunscha.

img_2381_400_01

Każde z tych widowisk można obejrzeć teraz. Wszystkie, na różne sposoby, opowiadają o bardzo trudnym ludzkim zadaniu, jakim jest dojrzewanie, wejście w dorosłość i zmaganie się z nią. Przepełnionego poezją „Skrzydlaka”, kierowanego do widzów młodszych i ich rodziców, proponujemy również w formie niedzielnego widowiska familijnego. „Mechaniczna pomarańcza”, znana z wersji filmowej Stanley’a Kubricka, przedstawia ludzi najtrudniejszego wieku – nastolatków - w brutalnej konfrontacji ze światem dorosłych. „Udając ofiarę” – zabawna i gorzka zarazem historia o ucieczce przed dojrzałością, choć opowiada głównie o pokoleniu trzydziestolatków, każdego winna skłonić do rachunku sumienia. |Jeżeli po obejrzeniu „Udając ofiarę” i „Mechanicznej pomarańczy” utwierdzicie się Państwo w podejrzeniu, że świat zwariował, to nie pozostaje nic innego, jak obejrzenie trzeciej z premier minionego sezonu na Dużej Scenie – „Pomieszania z poplątaniem” Michaela Frayna w reżyserii Tomasza Obary. W tej sztuce, jak w jej tytule, niczego nie można być pewnym, oprócz dobrej zabawy.

_dsc7671_400

Trzy świeże pozycje na „Scenie pod Ratuszem” to „Hotel Babilon” Miro Gavrana w reżyserii Pawła Szumca, „Oleanna” Davida Mameta w reżyserii Andrzeja Sadowskiego i „Ptaki” Tarjei Vesaasa w reżyserii Piotra Waligórskiego.

img_4522_copy_400_01

„Hotel Babilon” – monodram w brawurowym wykonaniu Aldony Jankowskiej pozwoli poczuć się pewniej każdemu widzowi. Aktorka mówi w siedmiu językach, a my ją rozumiemy, więc ten Babilon nie taki straszny! Niestety nie rozumieją się nawzajem bohaterowie „Oleanny” i „Ptaków” prowadząc ze sobą ciągłą wyniszczającą walkę lub coraz bardziej od siebie się oddalając. Każdy z tych spektakli jest opowieścią o ludziach. Szczęśliwych, samotnych, zagubionych. Bo o nich chce mówić nasz teatr.

Teatr Ludowy, teatr o ludziach, teatr dla ludzi.
 Aha i jeszcze post scriptum… Zagraliśmy w czerwcu trzy razy „Za kurtyną. Jazz Miło…sza!” w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego, z udziałem kwintetu Tomasza Kudyka „New Bone”. Kto widział i słyszał wie, czego mogą żałować ci, którzy przegapili. W tym sezonie również obiecujemy niespodzianki.
Bądźcie czujni!
M.M

Popularne

Obrazek
09.05.2024

"NAJDROŻSZY" NOWY TYTUŁ W REPERTUARZE OD WRZEŚNIA

Rozpoczęliśmy próby do nowej komedii.

Zobacz więcej
Obrazek
22.04.2024

"JAK WAM SIĘ PODOBA" - SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ

Zapraszamy na fotorelację z wczorajszego spotkania z aktorami i twórcami spektaklu "JAK WAM SIĘ PODOBA" w reż. Maćko Prusaka.

Zobacz więcej
Obrazek
05.03.2024

"KAŻDEMU COŚ SIĘ ŚNI" - SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ

W miniony weekend w ramach wydarzenia WY-GRANE ŻYCIE na Scenie Kameralnej w Teatralny Instytut Młodych gościliśmy studentów Szkoła Filmowa w Łodzi / PWSFTviT ze spektaklem "Każdemu coś się śni" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.

Zobacz więcej