16.12.2017

SĘDZIOWIE

Zakulisowe przygotowania do sesji zdjęciowej.

Nie zdradzając zbyt wiele, dziś zapraszamy na relację z sesji zdjęciowej. Finalnie powstanie plakat do spektaklu autorstwa Greg'a Noo-Wak'a.


Spektakl - rozmowa na temat rzeczy odwiecznych i ostatecznych. Tych, których często się boimy, z silnym poczuciem, że zostały nam nadane z innego porządku niż ten przez nas rozpoznawany i definiowany: Czy wina ojca zawsze przechodzi na syna? Czy istnieje "starotestamentowa odpłata"? Czy ofiarę za winy zawsze ponoszą najsłabsi? Czy prawdziwa niewinność i świętość ma szansę i siłę istnieć wśród grzesznych i przeklętych? Poruszamy się tutaj w przestrzeni próby rzeczywistego namysłu nad porządkiem świata i rozmowy o  tym, dlaczego współczesna kultura tak często traktuje religijność jako sferę pustego rytuału, o konieczności przywrócenia sztuce mocy ważnego sprawczego gestu. Spektakl jest jednocześnie dialogiem z  tradycją inscenizacyjną dramatu. 
 

SĘDZIOWIE
Stanisław Wyspiański 
Reżyseria: Małgorzata Bogajewska
Scenografia: Barbara Ferlak
Muzyka: Marcin Janus
Inspicjent i asystent reżysera: Anita Wilczak - Leszczyńska
Sufler: Martyna Rezner
 
W spektaklu wystąpią:
Patrycja Durska, Cezary Kołacz, Weronika Kowalska, Paweł Kumięga, Wojciech Lato, Jan Nosal, Maja Pankiewicz, Jagoda Pietruszkówna, Anna Pijanowska, Piotr Pilitowski, Karolina Stefańska, Kajetan Wolniewicz, Jacek Wojciechowski
 
 
__________
 
#wyspiański
 
W sesji udział wzięli: Piotr Pilitowski, Weronika Kowalska, Jacek Wojciechowski, Maja Pankiewicz, Cezary Kołacz
Zdjęcia do plakatu/ Greg Noo-Wak
Charakteryzacja/ Iwona Pilawska - Cyran
Garderobiana/ Jolanta Chacuś 
Red. oraz zdjęcia/ Anka Ryś