Strefa widza

Zobacz więcej

PREMIERY STUDENCKIE W LUTYM

Zapraszamy na spektakle połączone ze spotkaniami z twórcami i aktorami.

W lutym zapraszamy na dwie premiery studenckie.

16 lutego, Scena Pod Ratuszem - Gdy przyjdzie sen, reż. Małgorzata Bogajewska

"Prostota reżyserskich założeń Bogajewskiej, dotyczących scenicznej przestrzeni i, co się z tym wiąże, filmowego niejako montażu kolejnych scen, prowadzenia postaci i adaptacji tekstu (autorzy zaznaczają, że „didaskalia [są] możliwe do przepisania na kwestie dowolne”; Bogajewska również podkreśla rolę niektórych postaci, na przykład Matki) pozwala wybrzmieć znakomitym rolom Iwony Sitkowskiej i Wojciecha Lato. „Historia miłosna” Wolaka i Dworak mogłaby mieć podtytuł „nienasyceni”. Basia i Jasiek chcą „czegoś więcej” i są w tym, nieokreślonym przecież, pragnieniu bezradni i nieporadni. Bo ani zdobycie nowego kochanka, ani pozyskanie pieniędzy nie przynoszą ukojenia. Bohaterowie kiedyś się uwielbiali, ale fascynację zabiła nużąca potoczność. Baśka Sitkowskiej jest kobietą, która nie pokłada już nadziei w „wielkiej miłości”, ale ciągle jeszcze chce doświadczyć intensywności życia. Jasiek Wojciecha Lato, nieufny wobec tego, co inne od wiejskiej codzienności i matczynej wścibskiej troski, nie bardzo wie, do czego mógłby dążyć. I właśnie owa bezsilność obojga – wobec świata, do jakiego nie pasują i siebie samych, których nie znają i nie rozumieją – w krakowskim spektaklu porusza najsilniej."
Olga Katafiasz  Teatralny.pl

22 lutego, Duża Scena - Mistrz i Małgorzata, reż. Paweł Passini

"Przez środek sali ponad rzędami foteli przebiega podest – widzowie zostają więc osaczeni spektaklem z każdej strony. Już od pierwszych scen widzowie orientują się, że powieść Bułhakowa będzie tylko ramą do własnej wypowiedzi twórców przedstawienia o naszym kraju tu i teraz. A właściwie nie o kraju – bo polityki prawie tu nie ma, ale o stanie naszych dusz."
Tadeusz Kornaś  Teatralny.pl

 ---------------------
Premiery połączone są ze spotkaniami, podczas których głos zabiorą zarówno twórcy, jak i aktorzy. 

Liczymy na Państwa czynny udział w dyskusji. 
Bilety na PREMIERĘ STUDENCKĄ w cenie 22zł do kupienia w kasach oraz online. 
Serdecznie zapraszamy!

 

Popularne

DZIEJE SIĘ!

Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś... od rana nakręcamy trailer do naszego najnowszego spektaklu "Kolacja dla głupca" w reż. Tadeusza Łomnickiego. Efektem naszej pracy pochwalimy się niebawem! Do zobaczenia na premierze 12 kwietnia i kolejnych spektaklach. Śpieszcie się! Spektakl sprzedaje się jak świeże bułeczki:)

Zobacz więcej

PRACA SZUKA CZŁOWIEKA / PEŁNY ETAT

Teatr Ludowy poszukuje osoby do pracy na stanowisku: Zastępca Głównego Księgowego

Zobacz więcej

ZMIANA W REPERTUARZE

Z przyczyn niezależnych od Teatru w dniach 23 i 24 marca na Scena Pod Ratuszem - Teatru Ludowego zamiast spektaklu "Na początku i końcu czasu", zagramy spektakl "Wszystko o kobietach".

Zobacz więcej